Podlehnout lásce?

20. října 2015 v 20:17 | Andrea Snow |  Úvahy
I když si připadáte zcela okouzleni láskou a člověkem, nenechte se zcela omámit. Podlehnutí je jedna z nejnešťastnějších přešlápnutí, které můžete udělat. Někdy není zcela jednoduché lásce odolávat, ale odolávejte. Ptáte se proč? Zamilovanost je sice obdivuhodná, ale je nutné ji ovládat a nechat si čistou hlavu. Častým důsledkem podlehnutí bývá neschopnost přemýšlet a v podstatě i neschopnost žít svůj oddělený život. Ale to nejhorší je závislost. Věřím, že lásku bychom mohli zařadit mezi drogové závilosti. Protože bez ní někdy nejsme schopni žít, i když si to sebevíc přejeme.A zase city k člověku. Proč? Proč se zdá být tak jedinečný? Je to realita? Kde je schopnost ovládat se? Kam najednou zmizelo potlačování toho všeho?

Uvědomění, ze bez toho druhého nejste schopni žít může vést k temným myšlenkám. Co když skončíte zase opuštění, s vyrvaným srdcem a rozšlapaným na spoustu malých kousků? Co když vy zase bude ti, co bezmezně milují a nakonec se jim to vymstí? Stojí láska za to?

Nelze vynechat to, že během zamilování se vytváří spousta jedinečných zážitků. A tím nemyslím jen ty špatné. Nezapomenutelné momenty, co vás doprovází celý život. Nezaměnitelné a jedinečné - jenom vaše. Užívání si života i přesto, že ne všechny dny jsou hodny užívání. I přes ten vtíravý pocit, že už nikdy nebudete šťastní. Že všemu je konec.

Ale spousta vztahů vede ke zkáze. Je to pravda? V mém případě asi ano. A stále přemýšlím nad jednou záludnou otázkou. Nejsem schopna ji dostat z hlavy. Proč i přes to, že je člověk ochoten udělat téměř cokoliv pro toho druhého, dochází ke špatnému konci? Není to právě tím, že je někdo tak omámen a obětuje i sám sebe? Není nevýhodou to, že jsme schopni milovat až moc?

Snažila jsem se přestat vnímat lásku, ale byla jsem poražena. Snažím se, aspoň omezit mé city, ale ani v tomto případě jsem nezvítězila. Proč i přes nesčetné zklamání nejsem schopna přestat? Jsem závislá? Proč stále věřím? Měla bych?


Není lepší nežít v naději a tím se rovnou vyhnout ztrátě?
 


Komentáře

1 Victoria Autumn Victoria Autumn | Web | 20. října 2015 v 22:33 | Reagovat

Ahoj...Láska? To radši smrt... -,-

2 andrea-snow andrea-snow | Web | 20. října 2015 v 22:45 | Reagovat

[1]:  Toť otázka. Láska někdy bolí víc než fyzická bolest. Ale nemůžu říct, že bych s tebou 100% souhlasila. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama