Říjen 2015

10 důvodů, proč žít v imaginárním světě

20. října 2015 v 23:29 | Andrea Snow |  Téma týdne
1. Váš imaginarní svět je jenom váš - kupodivu.
Můžete si nakládat se životem jak chcete. A nikdo vás nebude poučovat. Jupí!

2. Nemusí existovat jedinci, které nemáte rádi. Nebo ti, kteří nemají rádi vás.
Občas je jenom existence některých lidí absolutně nesnesitelná. A to říkám existence. Ještě horší je, když vám někdo znepříjemňuje život. Necítite k sobě náklonost. Dobře, to se stává. Pokud tedy máte spor s někým normálním, ignorujete se. Bohužel, kolik normálních lidi na našem světe je? Někdy nedochází k ignoraci, ale daná osoba se naopak vyžívá v tom, že tomu druhému znepříjemňuje život. Proč to dělá?

3. Můžete mít co chcete.
Jste ve finanční nouzi? Nebo vaši rodiče? Žádný problém! Imaginární svět vám nabídne vše co chcete. A to zadarmo! Vždy jste chtěli mít klavír? Lusknutím prstu ho můžete mít. Chcete žít na pláži v obrovském proskleném domě? Ani nemrknete a je váš! No, není to lepší než realita?

4. Můžete mít koho chcete.
Jste do někoho zamilovaní? Vždycky jste po někom toužili? Po někom z vašeho okolí? Po celebritě? Můžete ho mít. A nemusí být takový jaký je v reálným světě. Můžete spojit dohromady tolik lidí, kolik chcete. Budete mít imaginárního přítele! Zdá se vám to vtipné? Náhodou, aspoň vás s nikým nepodvede a nezlomí srdce!

Podlehnout lásce?

20. října 2015 v 20:17 | Andrea Snow |  Úvahy
I když si připadáte zcela okouzleni láskou a člověkem, nenechte se zcela omámit. Podlehnutí je jedna z nejnešťastnějších přešlápnutí, které můžete udělat. Někdy není zcela jednoduché lásce odolávat, ale odolávejte. Ptáte se proč? Zamilovanost je sice obdivuhodná, ale je nutné ji ovládat a nechat si čistou hlavu. Častým důsledkem podlehnutí bývá neschopnost přemýšlet a v podstatě i neschopnost žít svůj oddělený život. Ale to nejhorší je závislost. Věřím, že lásku bychom mohli zařadit mezi drogové závilosti. Protože bez ní někdy nejsme schopni žít, i když si to sebevíc přejeme.