Padesát odstínů lásky

25. listopadu 2014 v 23:34 | Andrea Snow |  Téma týdne
Odstínů lásky je spousta - neopětovaná láska, opětovaná láska, věcná láska, nechtěná láska, láska k penězům, láska k drogám, podivná láska (např. pedofilie), láska ke kabelkám, láska k životu a ještě bych tu mohla vyjmenovat další příklady na půl stránky, ale o to tu zrovna nejde. Nejpodstanější z těchto lásek je ona opětovaná či neopětovaná. S tímto problémem jsem se potýkala nesčetněkrát. A o dva z nich bych se s vámi chtěla podělit. Trpím nevyléčitelnou chorobou - láskou k nesprávným lidem. Mé první zážitky a zkušenosti se nedají zařadit k těm nejlepším. Věřila jsem, že první láska bude věčná. Milovala jsem až příliš. Udělal bych cokoliv, splnila bych té osobě každé přání, ale možná ani to neni dostačující. Naivně jsem si myslela i v těch nejhorších chvílích, že vše bude v pořádku, že se mi zdá jen příšerný sen. Ale mýlila jsem se, bylo mi vyrváno srdce a rozcupováno na kousky. Co se dalo jsem posbírala a schovala do trezoru s předsevzetím "Už nikdy nechci a nebudu milovat.". Poměrně dlouhou dobu jsem se této věty držela a necítila nic. Stiskla jsem vypínač, jako kdyby moje emoce byly jen světlo, které jde až příliš jednoduše ovládat. Uzavřená a osamocená jsem si žila témeř spokojený život bez zklamání a smutku. Když tu jednoho dne se objevil on, říkejme mu pan D. Nejdříve jsem byla znechucena jeho chováním a v tu chvíli by mě vůbec nenapadlo, že bych vůbec byla schopna někoho takového milovat. Jak jsem se sama přesvědčila, záporákům lze tak snadno podlehnout. Bohužel je tu jedno velké mínus, v ten moment když zjistí, že vás mají v hrsti, je konec. Pan D absolutně ztratil zájem a místo mě si oblíbil mou nejlepší kamarádku, které jsem hodiny vykládala o mých problémech. Při zpětném zamyšlení, nechápu, jak jsem kdy mohla takového člověka, takové monstrum nazývat přítelkyní. Skrýval se v ní ďábel a stále skrývá. Ona byla nový cíl pana D. Tahle etapa mého života pro mě byla plna utrpení a bolesti, nikdy předtím jsem se podobně necítila. Naneštěstí mé pouto k panu D bylo tak silné, že jsem ho nebyla schopna jen tak roztrhnout. Žila jsem v beznaději. Ale Bůh není zas až tak zlý, abychom museli neustále trpět. Uviděla jsem světlo a slunce vysvitlo. Tma a mlha se rozestoupila a já spatřila ráj. Ten ráj, který jsem považovala za nedosažitelný. Pan D se rozhodl, že chce radši mě. Pro něj jsem byla schopna udělat mnohem, ale mnohem víc než pro mou první lásku. Vydržela jsem trpět, ale vše se vyplatilo. Když už mluvím o těch láskách, pan D měl slabost pro bolest, ale vůbec mi to nepřipadalo zvláštní. Byla jsem spokojená a radostně jsem si lítala v oblacích mezi duhou a slunečními paprsky. Po téměř krátké době jsme každý zase kráčel jinou cestou a já se ponořila do mého nešťastného světa. Mé city k němu se neměnily a nechtěly mě opustit. Byla jsem nechtěná a má láska neopětovaná. Věřím, že na tuto část mého života nikdy nezapomenu, i kdybych chtěla. Doufám, že vy máte lepší zážitky než já.
 


Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 26. listopadu 2014 v 10:59 | Reagovat

Ach, málem jsi mě rozbrečela, protože tvá zkušenost s první láskou se rovná té mojí. :(
Naštěstí teď jsem s někým, kdo to myslí vážně, oba to myslíme vážně a máme se moc rádi. :)
Nikdy bych se ale nezamilovala do někoho, kdo se chová jako idiot, je nějak zlý, apod. :D Povaha a charakter a inteligence je pro mě rozhodujícím atributem lásky. :D Pokud se někdo chová třeba jako namyšlený idiot, ohrnu nad ním maximálně nosem.

2 Em Age Em Age | Web | 26. listopadu 2014 v 11:00 | Reagovat

Mimochodem, tvůj článek řadím do výběru na tema-tydne.blog.cz

3 andrea-snow andrea-snow | Web | 26. listopadu 2014 v 18:05 | Reagovat

[1]: Tak aspoň, že už se ti daří líp. Jak jsem psala, vše není jen zlé a občas přichází i ta lepší období! :)
Já jsem si taky původně myslela, že se do něj nezamiluji, ale připadala jsem si jako omámená a vůbec jsem nepřemýšlela, bohužel.
[2]: Děkuji, to je opravdu milé! :)

4 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 28. listopadu 2014 v 20:04 | Reagovat

Smutný článek, hezky napsaný, ale smutný. A tvého zážitku je mi líto. Další láska bude určitě o něco lepší, už si i líp vybereš. :)

5 andrea-snow andrea-snow | Web | 29. listopadu 2014 v 10:33 | Reagovat

Děkuji, snad už jo. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama